آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش نهم ترکیبی و لوکسالون)

//آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش نهم ترکیبی و لوکسالون)

آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش نهم ترکیبی و لوکسالون)

آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش نهم ترکیبی و لوکسالون)

 

از آن‌جایی که در مقالات پیشین به انواع سقف‌های کاذب پرداختیم و به طور کامل آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز قصد داریم به عنوان آخرین مقاله در این زمینه به دو نوع دیگر از سقف‌های کاذب شامل: سقف‌های کاذب ترکیبی و لوکسالون اشاره کنیم.

 

سقف کاذب ترکیبی

 

همانطور که از نام این نوع سقف کاذب پیداست، به استفاده از چند نوع سقف کاذب در کنار یکدیگر که درنهایت موجب ایجاد طرح‌های هندسی خاص و منحصربه‌فردی می‌شود و اختلاف سطوح را در سقف ایجاد می‌کند، سقف کاذب ترکیبی می‌گویند. قبل از اجرای سقف کاذب ترکیبی طراح باید تمامی سقف‌های کاذبی که قرار است در کنار یکدیگر قرار داده شوند را موردبررسی قرار دهد و در زمینه هر یک از آن‌ها به صورت جزئی اطلاعاتی را جمع‌آوری کند تا بتواند طرحی مناسب متناسب با سازه‌های سقف‌های کاذب در کنار یکدیگر را به معمار ارائه بدهد.

همانطور که اشاره کردیم، اجرای سقف کاذب ترکیبی، و یا اجرای چندین سقف کاذب در کنار یکدیگر موجب ایجاد شکستگی‌ها و اختلاف سطوح می‌شود و همین شکستگی‌ها و اختلاف سطوح موجب به‌وجود‌ آمدن طرحی منحصربه‌فرد در سقف می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که اجرای سقف کاذب ترکیبی موجب به‌وجود آمدن نمای فوق‌العاده زیبایی در سقف می‌شود.

علاوه‌بر ترکیب چند نوع سقف کاذب با یکدیگر که موجب شکل‌گیری نمای زیبا و منحصربه‌فردی می‌شود، ویژگی دیگری هم موجب زیبایی چشم‌گیر سقف کاذب ترکیبی می‌شود که آن هم استفاده از چراغ‌های توکار جهت نورپردازی می‌باشد.

کاذب ترکیبی 1024x620 300x182 - آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش نهم ترکیبی و لوکسالون)

سقف کاذب لوکسالون

 

جالب است بدانید که یکی از معدود سقف‌های کاذبی که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است، سقف کاذب لوکسالون می‌باشد چراکه دارای درزبندی‌های بسیار محکم می‌باشد. درواقع از سقف‌های کاذب لوکسالون می‌توان به سه طریق استفاده کرد، به‌گونه‌ای که می‌توان یا این نوع سقف را به تنهایی و یا به صورت ترکیبی و یا در نمای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار داد.

سقف کاذب لوکسالون به دو صورت تولید می‌شود، به‌گونه‌ای که یا به‌صورت سوراخ‌دار است و یا به‌صورت بدون سوراخ می‌باشد. علاوه‌بر این، این نوع سقف کاذب را می‌توان در رنگ‌های متنوعی در قالب رنگ‌های مختلف کوره‌ای انتخاب کرد و یا با استفاده از پورد الکترواستاتیک آن را رنگ‌آمیزی کرد.

نکته حائز اهمیت در زمینه استفاده از سقف کاذب لوکسالون این است که این نوع سقف کاذب بیشتر در فضاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیازی نباشد تا به پشت سقف دسترسی داشته باشید و تنها هدف پوشش و زیبایی باشد.

aluminum ceiling luxalon 2 300x225 - آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش نهم ترکیبی و لوکسالون)

 

By |2019-04-10T09:42:29+00:00فوریه 20th, 2019|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment