آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش دوم)

//آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش دوم)

آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش دوم)

اگر بخاطر داشته باشید در بخش اول این مقاله به بررسی دقیق سقف کاذب و دلایل استفاده از آن پرداختیم. در ادامه این مقاله تمامی مزیت‌ها و ویژگی‌هایی که این سقف دارد را بررسی خواهیم کرد.

مزیت‌ها و ویژگی‌های سقف کاذب

  • پوشاندن تاسیسات

همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم سقف کاذب به‌گونه‌ای پیاده‌سازی می‌شود که در قسمت بالایی خود یک فضای کاملا خالی را ایجاد می‌کند بنابراین می‌توان از این فضا برای عبور دادن تاسیسات مختلف مانند سیم‌های برق و یا لوله‌های گاز استفاده کرد از این‌رو یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که سقف کاذب دارد این است که با داشتن فضایی خالی امکان عبور تاسیسات را فراهم کرده و آن‌ها را می‌پوشاند تا محیط کار جلوه‌ای منظم و سقف ظاهری زیبا داشته باشد.

  • آکوستیک‌کردن

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که سقف کاذب دارد، آکوستیک‌کردن است. اما آکوستیک‌کردن دقیقا به چه معنایی است؟ آکوستیک‌کردن به معنای جلوگیری از انعکاس صدا می‌باشد البته این لغت در هر کسب‌و‌کاری معنا و مفهوم خود را دارد اما در صنعت ساختمان‌سازی و اجرا و پیاده‌سازی سقف به معنای جلوگیری از انعکاس صدا است. از این‌رو در مکان‌هایی که باید از انعکاس صدا جلوگیری کرد، مانند سالن‌های برگذاری همایش، سالن‌های اجتماعی، سینما و … از سقف کاذب استفاده می‌کنند.

  • دکوراتیو

هر یک از انواع سقف‌های کاذب که در مقالات قبلی به آن‌ها می‌پردازیم متناسب با کارایی که دارند در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از این‌رو برای زیبایی بخشیدن به یک محیط از سقف کاذب استفاده می‌کنند برای مثال در منازل برای اینکه سقف را به یک عنصر دکوراتیو تبدیل کنند از سقف کاذب که دارای ظاهر چشم‌گیری می‌باشد استفاده می‌کنند.

  • وزن سبک

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سقف کاذب دارد وزن سبک آن است. وزن سبک سقف کاذب موجب می‌شود تا فرآیند نصب آن آسان‌تر از سایر سقف‌های ساختمانی باشد و بتوان به راحتی آن را اجرا و پیاده‌سازی کرد.

  • جلوگیری از اتلاف دما

نه‌تنها سقف کاذب به عنوان عایقی برای صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه می‌تواند نقش عایق دما را هم ایفا کند و از به‌هدر رفتن انرژی و اتلاف آن تا حد چشم‌گیری جلوگیری کند.

  • نورپردازی مناسب

یکی از دلایلی که موجب می‌شود از سقف کاذب در اماکن اداری و یا شرکت‌ها و سازمان‌ها استفاده گردد، میزان نوری است که به آن محیط منعکس می‌کند و باعث روشن شدن محیط شود. از این‌رو از آن در دفاتر کاری نیز استفاده می‌شود.

 

 

By |2019-03-05T10:54:50+00:00فوریه 7th, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش دوم) بسته هستند

About the Author: