آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش هشتم)

//آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش هشتم)

آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش هشتم)

همانطور که در بخش‌های پیشین این مقاله اشاره کردیم، سقف‌ها کاذب دارای انواع متعددی می‌باشند که به صورت کلی شامل: سقف‌های کاذب رابیتس، کانتکس، لمبه آلومینیوم، لمبه چوبی، قطعات پیش‌ساخته گچی، ورق‌های آزبست و سیمان صاف، آکوستیک، دامپا، گریلیوم، تایل، ترکیبی و لوکسالون هستند. تاکنون به بررسی سقف‌های کاذب رابیتس، کانتکس، لمبه آلومینیوم، لمبه چوبی، قطعات پیش‌ساخته گچی، ورق‌های آزبست و سیمان صاف، آکوستیک و همچنین دامپا پرداخته‌ایم در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر سقف‌های کاذب می‌پردازیم.

سقف کاذب گریلیوم

اگر بخاطر داشته باشید در مقاله قبلی اشاره کردیم که سقف کاذب Space Frame یکی از سقف‌های کاذب دکوراتیو می‌باشد که از آن بیشتر در طراحی و ساخت سقف‌های خانه‌ها استفاده می‌شود، یکی دیگر از سقف‌های کاذب که در دسته‌بندی سقف‌های کاذب دکوراتیو قرار می‌گیرند، سقف‌های کاذب گریلیوم هستند. اجزایی که در تولید این نوع سقف کاذب نقش اصلی دارند شامل: ورق‌های آلومینیومی، آهن و یا ورق‌های آلیاژی می‌باشند. نام دیگر سقف کاذب گریلیوم، سقف کاذب باز است چراکه این نوع سقف کاذب به شکل خانه‌های مربع و مستطیل‌شکلی است که به‌صورت پیوسته در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و از آن‌جایی که در پشت آن هیچ پوششی قرار داده نمی‌شود از خانه‌های مربع و یا مستطیل شکل تمامی تاسیساتی که در پشت سقف قرارگرفته است به‌صورت واضح مشخص است. از این‌رو یکی از بزرگترین مشکلاتی که سقف کاذب گریلیوم دارد این است که پوششی پشت آن قرار داده نمی‌شود و همه تاسیسات قرارداده شده در پشت آن مشخص است.

سقف کاذب تایل

یکی از بهترین سقف‌های کاذب، سقف کاذب تایل است. این نوع سقف کاذب متناسب با نوع نگهدارنده و جنس پوششی که در آن استفاد می‌شود از انواع متنوعی برخوردار می‌باشد. نحوه اجرا این سقف کاذب به صورت آویزانی است که از بهترین آویز یعنی مفتول گالوانیزه برای آن استفاده می‌شود. نکته حائز اهمیتی که در زمینه اجرای سقف کاذب تایل وجود دارد این است که معمولا در ارتفاعات زیاد از این نوع سقف کاذب استفاده می‌کنند چراکه از بهترین زیرسازی آهنی از جنس پروفیل بهره برده است. البته یکسری عوامل دیگر در استفاده از سقف کاذب تایل تاثیرگذار می‌باشند که شامل: ارتفاع از کف ، بلندی پشت سقف کاذب تا سقف اصلی ( برای بیش از دو متر ) و …می‌باشد. همانطور که اشاره کردیم سقف کاذب تایل باتوجه به نوع نگهدارنده و جنس پوششی می‌تواند دارای انواع مختلفی باشد به‌گونه‌ای که این نوع سقف از نظر نوع جنس به سقف کاذب تایل با الیاف فشرده و پلاکسی گلاس، گچی، چوبی، آلومینیومی و … تقسیم می‌شود.

By |2019-03-05T10:54:26+00:00فوریه 18th, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای آشنایی با سقف کاذب و انواع آن (بخش هشتم) بسته هستند

About the Author: