Loading...

اجزای تشکیل‌دهنده سیستم دال عرشه فولادی کدامند؟ (بخش اول)

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده یک ساختمان و یا یک خانه، سقف آن است چراکه نه‌تنها جنبه زیبایی دارد و چهره منحصربه‌فردی را به ساختمان می‌دهد بلکه موجب حفظ ایمنی ساختمان نیز می‌شود. باتوجه به پیشرفت روزافزونی که در زمینه ساخت‌وساز وجود دارد، روز به روز سقف‌های مدرن و پیشرفته‌تری که دارای وزن سبک‌تری می‌باشند طراحی و تولید می‌گردند که یکی از این نوع سقف‌ها، سقف عرشه فولادی می‌باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم ضمن آشنایی بیشتر شما با این نوع سقف ساختمانی، تمامی اجزای تشکیل‌دهنده آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

سقف عرشه فولادی

ابتدا بهتر است با این نوع سقف ساختمانی بیشتر آشنا شویم. درواقع به سقف‌هایی که دو جزء اصلی ورق‌های فولادی و همچنین برش‌گیرها تشکیل‌دهنده آن‌ها هستند، سقف عرشه فولادی گفته می‌شود. این نوع سقف ساختمانی با استفاده از دو عملیات اصلی آرماتوربندی و همچنین بتن‌ریزی اجرا و پیاده‌سازی می‌گردد. در ادامه به اجزا اصلی این سقف اشاره خواهیم کرد.

اجزا تشکیل‌دهنده سقف عرشه فولادی

درواقع سقف عرشه فولادی از اجزایی شامل: عرشه فولادی، گل‌میخ، فلاشینگ، آرماتور و بتن تشکیل می‌شود. در ادامه هر یک از این اجزا را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عرشه فولادی:

یکی از شاخص‌ترین اجزاء تشکیل‌دهنده سقف عرشه فولادی همانطور که از نامش پیداست، ورق عرشه فولادی می‌باشد. در کارخانه پس از اینکه ورق عرشه فولادی را ساختند از دستگاه پیشرفته‌ و مهمی به‌نام Roll Forming برای فرم دادن به این ورق استفاده می‌کنند به‌گونه‌ای که با استفاده از این دستگاه هر دو طرف ورق عرشه فولادی را براساس ضخامت‌های 0.8 میلی‌متری تا 1.2 میلی‌متری به حالت موجدار فرم می‌دهند البته نکته حائز اهمیتی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم این است که از یک روش کاملا استاندارد برای فرم‌دهی به ورق عرشه فولادی توسط دستگاه مذکور استفاده می‌شود که آن هم روش نورد سرد است. درواقع روش نورد سرد، روشی است که از آن جهت تولید ورق و همچنین تسمه استفاده می‌شود که درنهایت موجب افزایش استحکام و مقاومت آن ورق می‌شود.

البته باید اشاره کنیم که تنها برای اجرا و پیاده‌سازی سقف‌های عرشه فولادی از ورق‌های عرشه فولادی استفاده نمی‌کنند چراکه این ورق‌ها کاربردهای متعدد دیگری نیز دارند. شاید برایتان سوال باشد که بعد از ساخت این نوع ورق‌ها چرا بلافاصله آن‌ها را برای اجرا و پیاده‌سازی سقف‌های عرشه فولادی مورد استفاده قرار نمی‌دهند و پس از اینکه آن‌ها را با استفاده از دستگاه Roll Forming فرم‌دهی کردند از آن‌ها استفاده می‌کنند؟ به این دلیل که موج‌های روی این ورق‌ها موجب درگیری بیشتر بین فولاد و بتن می‌شوند و درنهایت استحکام و مقاومت ساختمان را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهند.

جهت دریافت قیمت سقف عرشه فولادی با ما در ارتباط باشید.

By |2019-11-21T08:23:31+00:00مارس 5th, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای اجزای تشکیل‌دهنده سیستم دال عرشه فولادی کدامند؟ (بخش اول) بسته هستند

About the Author: