Loading...

اجزای تشکیل‌دهنده سیستم دال عرشه فولادی کدامند؟ (بخش سوم)

در بخش اول و دوم این مقاله علاوه‌بر آشنایی با سقف عرشه فولادی با دو جز اصلی که تشکیل‌دهنده این نوع سقف ساختمانی هستند آشنا شدیم که شامل: ورق عرشه فولادی و گل‌میخ بودند. در ادامه این مقاله نیز به بررسی سایر اجزای تشکیل‌دهنده این نوع سقف ساختمانی شامل: فلاشینگ، آرماتور و بتن می‌پردازیم.

فلاشینگ:

قبل از اینکه به بررسی فلاشینگ و اینکه واقعا این جزء چیست و چه کاربردی در سقف عرشه فولادی دارد بپردازیم قصد داریم شما را با پنل ساندویچی و یا ساندویچ پنل آشنا کنیم. برای اینکه مفهوم پنل ساندویچ و یا ساندویچ پنل را به خوبی درک کنید ابتدا بهتر است که تصور کنید در حال خوردن یک همبرگر هستید. همانطور که می‌بینید همبرگر جدا از موادی که در داخل خود دارد از دو تکه نان مخصوص تشکیل شده است که این یکی از این نان‌ها در زیر مواد داخل آن و دیگری بر روی مواد داخل آن قرار می‌گیرند. ساندویچ پنل نیز دقیقا مانند همبرگر است و حتی نام خود را از این نوع ساندویچ گرفته است. از این‌رو به دو لایه ورق سبک که ترکیباتی را دربرگرفته‌اند ساندویچ پنل گفته می‌شود. اما ساندویچ پنل چه ارتباطی با فلاشینگ دارد و اصلا فلاشینگ چیست؟  نام دیگر فلاشینگ گاتر است درواقع فلاشینگ و یا گاتر به ورقی گفته می‌شود که از آن‌ها برای پوشاندن درز بین ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود. ساندویچ پانل‌ها دو نوع هستند: ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری که از آن‌ها برای ساخت سقف عرشه فولادی، انواع سردخانه‌ها، صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه‌های صحرایی، سرویس بهداشتی‌های خارج از خانه، نمازخانه و … استفاده می‌گردد. اما سوالی که در این زمینه ایجاد می‌گردد این است که چرا باید برای پوشاندن درز بین ساندویچ پانل‌ها از فلاشینگ‌ها استفاده گردد؟ ورق‌های فلاشینگ با پوشاندن درز بین ساندویچ پانل‌ها از نفوذ آب به داخل آن‌ها جلوگیری می‌کنند. از این‌رو است که برای پوشش درز سقف‌های عرشه فولادی نیز از ورق‌های فلاشینگ استفاده می‌کنند تا هنگام بارش برف و باران، آب از درزهای سقف عرشه فولادی به داخل آن نفوذ نکند و درنهایت موجب آسیب‌دیدگی و پوسیدگی آن نشود. البته ورق‌های فلاشینگ با پوشاندن درزهای سقف عرشه فولادی از ورود گرد و غبار به داخل این سقف نیز جلوگیری می‌کند. در ادامه این مقاله شما را با انواع فلاشینگ آشنا خواهیم کرد. جهت دریافت قیمت سقف عرشه فولادی با ما در ارتباط باشید.

انواع فلاشینگ

  • فلاشینگ نبشی (L)
  • فلاشینگ (U)
  • فلاشینگ سه پله (Z)

در مقاله بعدی انواع فلاشینگ‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

By |2019-11-21T08:22:27+00:00مارس 9th, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای اجزای تشکیل‌دهنده سیستم دال عرشه فولادی کدامند؟ (بخش سوم) بسته هستند

About the Author: