پیمانکار سقف عرشه فولادی

تعرفه سقف عرشه فولادی

همانطور که می‌دانید امروزه در هر نوع کسب‌و‌کاری قیمت محصولات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد به‌گونه‌ای که کارفرمایان و یا صاحبین کسب‌و‌کار روزانه قیمت محصولاتی را که برای کسب‌و‌کار خود مورد استفاده قرار می‌دهند بررسی می‌کنند. این مسئله برای تمامی کسب‌و‌کارها وجود دارد به‌گونه‌ای که ساختمان‌سازان و یا معمارانی که برای ساخت سقف ساختمان و سرعت بخشیدن به اجرای آن از سقف عرشه فولادی استفاده می‌کنند نیز مرتب قیمت این سازه را مورد بررسی قرار می‌دهند. اما همانطور که می‌دانید همیشه معیارهایی هستند که موجب تغییر قیمت کالاها به‌ویژه سقف عرشه فولادی می‌شوند و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این معیارها بپردازیم از این‌رو ادامه این مقاله را دنبال کنید تا با فاکتورهای تعیین قیمت سقف عرشه فولادی آشنا شوید.

افزایش عرضه و کاهش تقاضا و یا برعکس

یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی که در تعیین و تغییر قیمت سقف عرشه فولادی تاثیر چشم‌گیری دارد، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و یا برعکس می‌باشد. به‌گونه‌ای که وقتی عرضه محصول سقف عرشه فولادی کاهش پیدا کند اما تقاضای آن از سمت ساختمان‌سازها و … افزایش پیدا کند قیمت این محصول افزایش پیدا می‌کند اما درصورتی که عرضه این محصول افزایش پیدا کند درصورتی که در بازار تقاضای آن کم باشد، قیمت این محصول کاهش پیدا می‌کند. سقف عرشه فولادی یکی از مهم‌ترین کالاهای فولادی صادراتی است که بین کشورهای مختلف صادر می‌شود بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که مطمعنا دچار شرایطی مانند افزایش عرضه و کاهش تقاضا و یا برعکس می‌شود و تحت این شرایط قیمتش افزایش و یا کاهش پیدا می‌کند. از این‌رو شما می‌توانید با داشتن اطلاعاتی مانند موجودی تامین این کالا از سوی کارخانه تا خریداران آن افزایش و یا کاهش قیمت این محصول را تخمین بزنید.

افزایش و کاهش نیاز صنعت ساختمان‌سازی به محصول

همانطور که اشاره کردیم درصورتی که میزان تقاضای محصول افزایش پیدا کند درصورتی که میزان عرضه آن کم باشد محصول سقف عرشه فولادی با افزایش قیمت مواجه می‌شود اما درصورتی که میزان عرضه آن بالا باشد و میزان تقاضای آن کم قیمتش کاهش پیدا می‌کند. یکی از معیارهایی که در افزایش و کاهش تقاضای این محصول تاثیر بسزایی دارد میزان نیاز صنعت ساختمان‌سازی به این محصول می‌باشد درصورتی که سایر محصولات و سازه‌های مورد نیاز در صنعت ساختمان‌سازی دچار افزایش قیمت بشوند صنعت ساختمان‌سازی دچار رکود می‌شود و میزان تقاضای این محصول کاهش پیدا می‌کند و اگر میزان تولید و عرضه آن نیز زیاد باشد قیمت این محصول کاهش پیدا می‌کند. اما اگر صنعت ساختمان‌سازی دچار رکود نشود، میزان تقاضا برای این محصول بالا می‌باشد و درصورتی که میزان عرضه آن پایین باشد قیمت این محصول افزایش پیدا می‌کند.

شرایط‌جوی، تعطیلات و فصل‌های مختلف

دوره‌‌های زمانی مختلف بر روی افزایش و یا کاهش تعرفه سقف عرشه فولادی تاثیرگذار می‌باشند برای مثال با تغییر شرایط جوی و سرد شدن آب‌ و هوا میزان ساخت و ساز نیز کاهش پیدا می‌کند از این‌رو میزان تقاضا سقف عرشه فولادی از سوی معماران و ساختمان‌سازها نیز دچار کاهش می‌شود و همانطور که قبلا نیز به این مسئله اشاره کردیم زمانی که میزان عرضه محصول بالا باشد درصورتی که میزان تقاضای آن کم باشد قیمت محصول کاهش پیدا می‌کند. علاوه‌بر این در روزهای تعطیل سال نیز مانند تعطیلات پی‌در‌پی عید نوروز میزان ساختمان‌سازی کاهش پیدا می‌کند و با کاهش ساخت و ساز میزان تقاضا برای سقف عرشه فولادی کاهش پیدا می‌کند و درنهایت تعرفه این محصول نیز کاهش پیدا می‌کند.

توجه داشته باشید که علاوه‌بر تغییر شرایط جوی، تعطیلات طولانی مانند عید نوروز و فصل‌های پربارش و سرد مانند پاییز و زمستان، شرایط سیاسی و داخلی هر کشوری نیز می‌تواند به صورت مستقیم بر میزان افزایش و کاهش تعرفه سقف عرشه فولادی تاثیرگذار باشد. برای مثال یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که به صورت مستقیم در تعیین قیمت سقف عرشه فولادی تاثیرگذار می‌باشد افزایش و کاهش قیمت ارز می‌باشد به‌گونه‌ای که با افزایش قیمت ارز، قیمت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و تولید این محصول افزایش پیدا می‌کند و درنهایت قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

پس از بررسی کامل تمامی مواردی که موجب تغییر قیمت سقف عرشه فولادی می‌گردند شما را در جریان جدیدترین قیمت این محصول قرار می‌دهیم.

 

 

 

 

جدول راهنما