سایر مقالات

حفاظ ساختمانی و انواع مختلف آن

حفاظ ساختمانی و انواع مختلف آن
Rate this post

حفاظ ساختمانی و انواع مختلف آن:

نصب دزدگیر و حفاظ ساختمانی از جمله راهکار هایی بوده که می توان برای حفظ ایمنی ساختمان مورد استفاده قرار داد. استفاده از حفاظ برای قسمت هایی از جمله روی پنجره، دیوار، بالکن و همه ی قسمت هایی که امکان دسترسی افراد را فراهم می سازد، صورت خواهد گرفت. آن چه که در این مقاله به بیان آن می پردازیم، معرفی انواع حفاظ ساختمانی خواهد بود. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه بمانید.

انواع حفاظ:

حفاظ ها انواع مختلفی داشته که از جمله می توان به حفاظ چوبی، حفاظ استیل، حفاظ فرفورژه، حفاظ بانکی، حفاظ لیلیوم، حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ نیزار، حفاظ بوته ای و غیره اشاره نمود. در ادامه ی این نوشته به بیان توضیح بیش تری درباره ی هر یک از این حفاظ ها می پردازیم.

اول، حفاظ شاخ گوزنی:

یکی از پر کاربرد ترین انواع حفاظ ها، حفاظ های شاخ گوزنی هستند. اگر در انتخاب حفاظ زیبایی برای شما دارای اهمیت است؛ پیشنهاد ما استفاده از این مدل می باشد. علاوه بر زیبایی، این گونه حفاظ ها برخوردار از ضریب امنیتی بالایی  نیز هستند. علت این نام گذاری، شباهت آن با شاخ گوزن خواهد بود. استفاده از این مدل حفاظ در مکان هایی مانند بالکن، دیوار و برای همه ی ساختمان ها امکان پذیر می باشد. استفاده از این حفاظ ها دارای مزیت هایی بوده که در ادامه به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت. امنیت این مدل حفاظ ها، بسیار بالا بوده و امکان عبور از روی آن ها وجود نخواهد داشت. تراکم میله های به کار رفته در این مدل حفاظ ها بالا بوده که این امر نه تنها بر استحکام آن ها تاثیر گذار است؛ بلکه امنیت بالای آن ها را نیز ممکن می سازد. میله های به کار رفته در ساخت این حفاظ ها، به سمت بیرون خم شده و همین ویژگی سبب می شود تا ایستادن در کنار آن ها غیر ممکن شود. طول، عرض و تراکم میله ها نیز می تواند بر اساس درخواست مشتری تغییر یابد.

خرید حفاظ شاخ گوزنی برای ویلا

دوم، حفاظ استیل:

حفاظ های استیل از جمله متداول ترین انواع حفاظ های ساختمانی شناخته شده است. از ویژگی های این مدل حفاظ ها می توان به استحکام بالای آن ها اشاره نمود.

سوم، حفاظ فرفورژه:

یکی از پر طرفدارترین انواع حفاظ ها، مدل فرفورژه شناخته شده است. آن چه که آن ها را به نمونه ای پر طرفدار تبدیل نموده است، شکل ظاهری آن ها می باشد.

چهارم، حفاظ بوته ای:

حفاظ بوته ای نمونه ای از حفاظ هایی می باشد که از استحکام بالایی برخوردارند. از این مدل حفاظ در پایگاه های نظامی، منازل شخصی و غیره استفاده می کنند.

پنجم، حفاظ چوبی:

این مدل حفاظ ها از شکل ظاهری خوبی برخوردارند، اما در مقابل دیگر حفاظ ها همانند نمونه استیل از مقاومت بالایی برخوردار نمی باشند.

ششم، حفاظ نیزار:

حفاظ نیزار نمونه ای دیگری از انواع حفاظ هایی بوده که می توان در حفظ امنیت ساختمان به کار برد. از آن جایی که در این مدل حفاظ، نقاط جوشکاری کمتر استفاده می گردد، سبب استحکام بخشی به این گونه حفاظ ها می شود.

هفتم، حفاظ بانکی:

جنس حفاظ های بانکی، استیل بوده و از آن جایی که اولین بار برای حفاظت بانک ها به کار برده شد؛ این نام بر روی آن گذاشه شد. این مدل حفاظ ها از امنیت بالایی برخوردارند.

هشتم، حفاظ لیلیوم:

از دیگر حفاظ هایی که می توان برای حفظ امنیتی ساختمان مورد استفاده قرار داد، حفاظ لیلیوم است. امنیت حفاظ لیلیوم نسبت به حفاظ های شاخ گوزنی بسیار بالاتر بوده و از زیبایی بالاتری نیز برخوردارند. امکان ساخت این مدل حفاظ ها در ارتفاع و عرض دلخواه فراهم می باشد. آن ها در انواع کم تراکم، تراکم متوسط و پر تراکم در بازار موجودند. از آن جایی که در ساخت میله های آن از فلز استفاده می شود، از طول عمر بالایی برخوردارند. این نمونه برای استفاده بر روی دیوار بسیار مناسب است.

حفاظ روی دیوار مدل نیزار

نهم، حفاظ روی دیوار:

با توجه به توضیحاتی که پیش تر به آن ها اشاره شد، حفاظ های بوته ای، حفاظ های شاخ گوزنی، حفاظ نیزار و حفاظ لیلیوم از جمله حفاظ هایی می باشند که می توان از آن ها بر روی دیوار استفاده نمود.

انواع حفاظ پنجره:

پیش تر درباره ی حفاظ هایی که می توان از آن ها بر روی دیوار استفاده نمود، توضیح دادیم. در این بخش به معرفی انواع حفاظ پنجره، حفاظ پنجره دو جداره و حفاظ پنجره متحرک خواهیم پرداخت.

اول، حفاظ مشبک:

استفاده از حفاظ مشبک بر روی پنجره دسترسی به قسمت بیرونی پنجره را غیر ممکن می کند. این مدل حفاظ از زیبایی خاصی برخوردار نبوده و بهتر است برای منازل مسکونی به کار نرود. هر چه فاصله میله های این گونه حفاظ ها کم تر شود، ایمنی آن نیز افزایش می یابد.

دوم، حفاظ میله ای:

از جمله رایج ترین انواع حفاظ هایی که به جهت حفظ ایمنی پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد، حفاظ میله ای نام دارد. این مدل حفاظ در بخش بیرونی و داخلی پنجره نصب می شود. این امکان وجود دارد که در صورت نصب آن ها در بخش داخلی نسبت به باز و بسته کردن آن ها اقدام کنید.

انواع حفاظ پنجره

سوم، حفاظ پنجره دو جداره:

حفاظ هایی که بر روی پنجره دوجداره کاربرد دارد، در جنس و مدل های مختلفی وجود دارند. نمونه ای از حفاظ هایی که می توان به این منظور مورد استفاده قرار داد، حفاظ شبه چوب و وینیل، حفاظ آهنی و حفاظ استیل می باشد.

کلام پایانی:

آن چه در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم، معرفی انواع مختلف حفاظ های مورد استفاده در ساختمان ها می باشد. امیدواریم موارد ذکر شده در این مطلب اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده باشد.