هرآنچه درمورد سقف‌های مدرن عرشه فولادی بدانید (بخش اول)

//هرآنچه درمورد سقف‌های مدرن عرشه فولادی بدانید (بخش اول)

هرآنچه درمورد سقف‌های مدرن عرشه فولادی بدانید (بخش اول)

هرآنچه که لازم است درمورد سقف‌های مدرن عرشه فولادی بدانید (بخش اول)

 

یکی دیگر از سقف‌های مدرن که هم‌اکنون در کشور ما در حال استفاده نیز می‌باشد، سقف عرشه فولادی است.

Alprazolam Online Canada در ادامه این مقاله را دنبال کنید تا بیشتر با این نوع سقف ساختمانی و جزئیات آن مانند: مواد تشکیل‌دهنده، مراحل اجرا، ویژگی‌ها، مزایا و … آشنا شوید.

 

http://ancestornetwork.ie/wp-cron.php?doing_wp_cron=1594214439.5318260192871093750000 سقف عرشه فولادی دقیقا چه نوع سقفی است؟

http://holidayinn.co.tz/how-do-you-get-propecia/  

http://heatdesign.ie/product-category/flue-fire-protection/page/2/?product_orderby=rating همانطور که می‌دانید هر سقفی متناسب با موادی که تشکیل‌دهنده آن هستند نام‌گذاری می‌شود، این نوع سقف ساختمانی نیز به این دلیل که از دو عنصر اصلی شامل:

Buying Xanax Online Cheapest ورق‌های فولادی گالوانیزه و همچنین برش‌گیرها ساخته شده است، سقف عرشه فولادی نام‌گذاری شده است.

البته لازم است اشاره کنیم که آنچه که این سقف‌های مدرن را با سایر سقف‌های ساختمانی متمایز کرده است شامل همین اجزای تشکیل‌دهنده یعنی ورق‌های فولادی گالوانیزه و برش‌گیرها می‌باشد. اجرای این نوع سقف ساختمانی با استفاده از عملیات آرماتوربندی و بتن‌ریزی بر روی ورق‌های فولادی گالوانیزه صورت می‌گیرد. البته از سایر اجزای اصلی این نوع سقف ساختمانی می‌توان به وجود تیرهای فرعی در بین تیرهای اصلی نیز اشاره کرد.

http://mtproductions.co.uk/theatre-on-the-coast/?utm_source=thebestofeastsuffolk سقف عرشه فولادی چگونه و توسط چه کسی ابداع شده است؟

 

درواقع می‌توان گفت که کلید طراحی این نوع سقف ساختمانی را یک شیمیدان فرانسوی به نام پل مالوین در سال 1742 میلادی زده است چراکه این شیمیدان فرانسوی در آن زمان موفق شده بود پوششی بر روی آهن با غوطه‌ورکردن آن درون مواد مذاب ایجاد کند. راه این شیمی‌دان را یک مهندس معمار به نام هنری پالمر در سال 1820 با کنگره‌دار کردن آهن با پوشش گالوانیزه ادامه داد.

درواقع ویژگی‌هایی که این ورق آهنی با پوشش گالوانیزه مانند: وزن کم، مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی، جابجایی و اجرای آسان داشت موجب شد که در آن سال‌ها از این ورق آهنی به طور چشم‌گیری در Order Xanax Online From Canada صنعت ساختمان‌سازی استفاده گردد به‌گونه‌ای که کم‌کم به یکی از مصالح پراستفاده در صنعت ساختمان‌سازی در کشورهایی نظیر ایالات متحده، شیلی، نیوزیلند، استرالیا، هندوستان و انگلستان تبدیل شد، اکنون نیز در کشور ما به‌صورت چشم‌گیری در صنعت ساختمان‌سازی در حال استفاده می‌باشد.

 

سقف عرشه فولادی یا سقف‌های مدرن چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی دارند؟

 

اگر بخواهیم سقف عرشه فولادی را از نظر میزان وزن با سایر سقف‌های مدرن متداول در صنعت ساختمان‌سازی مقایسه کنیم، باید بگوییم که از وزن بسیار کمی نسبت به سایر سقف‌های ساختمانی برخوردار است از این‌رو در زمان بروز بلایای طبیعی مانند زلزله به‌راحتی می‌تواند استحکام خود را حفظ کند چراکه زلزله‌، نیروی کمتری را به ساختمان‌هایی که از وزن کمی برخوردار می‌باشند وارد می‌کند، درواقع نیروی زلزله با وزن ساختمان رابطه مستقیمی دارد هرچه وزن نهایی ساختمان کمتر باشد نیروی زمین‌لرزه‌ای که به آن وارد می‌شود نیز کمتر است و درنهایت میزان خسارات و آسیب‌هایی که به آن وارد می‌گردد نیز کمتر است و برعکس. سقف نیز یکی از اجزای ساختمان است که تاثیر چشم‌گیری بر روی وزن نهایی آن دارد بنابراین با استفاده از سقف سبک‌وزن عرشه فولادی می‌توان وزن نهایی ساختمان را کاهش داد تا در برابر زلزله آسیب جدی به آن وارد نگردد.

سایر ویژگی‌ها و مزایای این نوع سقف ساختمانی را در بخش دوم این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جهت دریافت قیمت سقف عرشه فولادی با ما در ارتباط باشید.

By |2019-04-10T07:18:58+00:00فوریه 22nd, 2019|دسته‌بندی نشده|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment