انواع سقف, عرشه فولادی, کلیات سقف عرشه فولادی, مقاله

مزایای سقف عرشه فولادی نسبت به سایر سقف‌ها

مزایای سقف عرشه فولادی نسبت به سایر سقف‌ها

  سرعت بالا ؛ سبکی؛ مقرون به صرفه بودن؛ استاندارد؛ مدرن بودن و ایمنی بالای سقف‌های عرشه فولادی از مزایای سقف عرشه فولادی نسبت به سایر سقف‌هاست.  

منظور ازسقف عرشه فولادی چیست؟

  سقف‌های عرشه فولادی به سقف هایی گفته می‌شود که با استفاده از دو متریال ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی ، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف‌های عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود. منظور از سقف عرشه فولادی مقطع خمشی مختلطی است که از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل و گل میخ‌ها، که با آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی به اجرای این نوع سقف اقدام می‌شود. یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌های ساخت سقف برای ساختمان‌ها سامانه‌های مرکب دال فولادی – بتنی است که این سامانه متشکل شده از مقاطع مختلط دال بتن مسلح بر روی ورق‌های ذوزنقه‌ای که به تیرها و شاه تیرهای فولادی وصل می‌شوند. از مزایای سقف عرشه فولادی در مقایسه با سقف‌های متداول در سازه‌های فولادی ساختمان‌ها میتوان به وزن کم آن اشاره نمود که با بکارگیری عرشه‌های فولادی در سقف‌های کامپوزیت سرعت اجرا شدن سقف را بطرز خارق العاده‌ای بالا می برد که در این سرعت هزینه‌های جاری و تمام شده پروژه‌های بزرگ را کاهش می دهد. افزایش سرعت اجرا و حذف مواد و روش‌های سنتی وقت گیر و هزینه بر از عوامل  صنعتی سازی می باشند وصنعتی سازی سقف با ایجاد سقف عرشه فولادی  به‌عنوان یکی از قسمت‌های مهم ساختمان تاثیر خارق العاده‌ای در تسریع ساخت ایفا می‌کند. چنانچه از روش‌های مدرن در اجرای سقف به‌کار گرفته شود، پروژه در مدت زمان کم و مناسبی به اجرا درمی آید.  
مزایای سقف عرشه فولادی

مزایای سقف عرشه فولادی

مزایای سقف عرشه فولادی چیست؟

  بطور خلاصه سرعت بالا ؛ سبک بودن ؛ مقرون به صرفه ؛ استاندارد ؛ مدرن بودن و ایمنی بالا از مزایای سقف عرشه فولادی می‌باشد؛ در ادامه به توضیح هریک از موارد ذکر شده پرداخته می‌شود: سرعت : اجرای سقف‌های عرشه فولادی سریعند  به گونه‌ای که درسریعترین نوع آن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع در یک روز تحویل داده می‌شود، بیش از ۵۰% زمان اجرای سقف‌ها را گاهش می‌دهد، نیاز به شمع گذاری ندارد، نصب آن آسان است ، می‌توان بتن ریزی چند سقف را همزمان انجام داد همچنین عملیات قالب بندی و باز کردن مجدد را حذف کرده است. سبک بودن: حدود ۲۵% از بار مرده سقف را کم می‌کند ،۱0 تا ۳۰% در فولاد سازه فلزی صرفه جویی می‌شود ،۴۰ تا ۷۰% مصرف میلگرد سقف را کم می کند ، در مصرف بتن۱۰ تا ۱۵% صرفه جویی می شود همچنین  می توان ورق عرشه فولادی تا ۲۵۰۰ متر مربع در یک تریلر حمل نمود.  

از دیگر مزایای سقف عرشه فولادی

  صرفه اقتصادی: هزینه اجرای اسکلت را بیش از ۵۰ درصد کاهش داده و سرمایه به سرعت باز می‌گردد،هزینه‌های بالاسری نظارت و اجرا کم می‌شود، وام صنعتی سازی حداکثری به آن تخصیص یافته و هزینه‌های کارگاهی کاهش پیدا می‌کند. استاندارد: بهترین نوع سقف کامپوزیت و قابل طراحی در نرم افزار E tabs،یکپارچگی و صلبیت بیشتر دیافراگم سقف، بکارگیری برشگیرهای استاندارد منطبق بر اصل دهم مقررات ملی ساختمان با سرعت نصب بالا و سهولت اجرا که به جای ناودانی و برشگیرهای سنتی استفاده می‌شود. مدرن بودن : مقاومت کششی بالا عرشه راندمان بالایی داشته و باتوجه به ضخامت های مختلف قابل انعطاف طراحی می‌شود ، اصطکاک بتن و ورق فولادی برای فرم خاص عرشه فولادی افزایش می‌یابد، بکارگیری عایق‌های صوتی و حرارتی ممکن می‌شود، زیرنمای زیبا برای پارکینگ‌های طبقاتی دارد که نیاز به سقف کاذب را از بین می‌برد ، ارتعاشات سقف کم می‌شود ،عمر مفید و طولانی دارد. ایمنی: به عنوان قالب دائمی بکاربرده می‌شود ، در اولین مرحله اجرا سکوی مناسبی در اختیار دارد، در هنگام زلزله ریزش (آوار) اتفاق نمی‌افتد، بعلت ماندگاری قالب خطر سقوط تجهیزات از بین می‌رود.  

قیمت سقف عرشه فولادی

  قیمت سقف عرشه فولادی را قیمت اجزا تشکیل دهنده به اضافه دستمزد اجرا مشخص می کند که با توجه به اینکه قیمت ورق گالوانیزه در نوسان است ، قیمت سقف عرشه فولادی نیز به صورت روزانه نوسان دارد و متفاوت است.  
مزایای سقف عرشه فولادی

مزایای سقف عرشه فولادی

 
رویکرد شرکت ساختمانی آسمان خراش در بکار گیری سقف‌های عرشه  فولادی 
با پیشرفت علوم و تکنولوژی نیاز به تمرکز بر روی آیتم های خاص ساخت و ساز ، بویژه آیتم های صنعتی امری اجتناب ناپذیر قلمداد گردید و به موازات با توجه به سال‌ها کسب تجربیات فراوان در فعالیت های مستقیم و غیر مستقیم با شرکت‌های به نام مشاور و پیمانکار در زمینه فنی و اجرایی، اعضای شرکت ساختمانی آسمان خراش تصمیم گرفتند تا با در نظر گرفتن مزایای سقف عرشه فولادی و انتخاب سقف‌های مرکب عرشه فولادی به شکل تخصصی فعالیت خود را بر روی این آیتم متمرکز کنند. انجام فعالیت‌های مختلف در پروژه‌های مرتبط و مطرح در کشور عزیزمان ایران و کشورهای همسایه امروز سبب اعتماد کارفرمایان محترم و در نتیجه سوابق کاری متعدد گردیده است. صداقت و توانایی فنی و اجرایی اعضای مجموعه که با امید به خدا در سالهای اخیر با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است و اعتماد کارفرمایان نوید از این مهم دارد که بتوان چشم انداز توسعه و تبدیل به برندی معتبر دراین فعالیت تخصصی را ترسیم نمود.