مزایا و معایب سقف کاذب (بخش دوم)

//مزایا و معایب سقف کاذب (بخش دوم)

مزایا و معایب سقف کاذب (بخش دوم)

مزایا و معایب سقف کاذب (بخش دوم)

 

پس از بررسی کامل مزیت‌ها و ویژگی‌های سقف کاذب قصد داریم در ادامه این مقاله به بررسی معایب معایب سقف کاذب نیز اشاره کنیم تا در کنار مزایا و ویژگی‌های زیادی که داشت با معایب و مشکلات آن نیز آشنا شوید.

در بخش اول از این مقاله به طور کامل به مزایای سقف کاذب اشاره کردیم، اگر بخاطر داشته باشید ویژگی‌ها و مزایای سقف‌های کاذب را از نظر نصب، پوشش تاسیسات و سیم‌های برق، استحکام، جلوگیری از انعکاس صدا و همچنین میزان مصرف انرژی مورد بررسی قرار دادیم. از این‌رو اشاره کردیم که سقف کاذب نسبت به سایر سقف‌های ساختمانی به مدت زمان کمتری برای نصب و اجرا نیاز دارد چراکه نصب آن آسان است، به دلیل اینکه فضای خالی در پشت آن قرار دارد امکان پوشش تاسیسات و سیم‌های برق را فراهم می‌کند، درصورتی که به تعمیرات نیاز داشته باشد به راحتی می‌توان پنل‌های سقف را مجددا سوار کرد، از انعکاس صدا جلوگیری می‌کنند و همچنین در مصرف انرژی به طور چشم‌گیری صرفه‌جویی می‌کنند.

پس از بررسی کامل مزیت‌ها و ویژگی‌های سقف کاذب قصد داریم در ادامه این مقاله به بررسی معایب این سقف ساختمانی نیز اشاره کنیم تا در کنار مزایا و ویژگی‌های زیادی که داشت با معایب و مشکلات آن نیز آشنا شوید.

 

معایب سقف کاذب

 

همانطور که در بخش مزایای سقف کاذب اشاره کردیم این نوع سقف کاذب به گونه‌ای نصب و پیاده‌سازی می‌شود که فضایی خالی در پشت آن ایجاد می‌گردد که در این فضای خالی تاسیسات و سیم‌های برق قرار داده می‎شود از این‌رو سقف کاذب این توانایی‌ها را دارد که این تاسیسات را بپوشاند اما مسئله‌ای که در چنین شرایطی ایجاد می‌شود این است که ارتفاع اتاق را به میزان چند اینچ و یا چند پا کاهش می‌دهد از این‌رو توصیه می‌کنیم که از این نوع سقف ساختمانی در ساختمان‌هایی استفاده کنید که ارتفاع‌ آن‌ها زیاد باشد تا با پیاده‌سازی سقف کاذب در آن‌ها و کاهش ارتفاع، مشکلی ایجاد نگردد.

یکی دیگر از معایب و مسائلی که در زمینه سقف کاذب وجود دارد این است که به مراقبت‌های مکرر و همچنین تعمیرات نیاز دارد چراکه از عمر آنچنان بالایی برخوردار نمی‌باشد البته همانطور که در بخش مزیت‌های این نوع سقف ساختمانی اشاره کرده بودیم، تعمیرات این سقف همانطور که نصب آن به آسانی صورت می‌گیرد نیز راحت است به‌گونه‌ای که پنل‌های سقف را می‌توان به طور مجدد در مدت زمان کم از نو سوار کرد.

 

استحکام بسیار پایین این سقف

 

متاسفانه پس از اینکه در چندین سال متوالی از این سقف ساختمانی استفاده می‌کنید احتمال اینکه رنگ آن کدر شود و به نوعی چرک‌آلود به نظر برسد وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمینه سقف‌های کاذب وجود دارد، استحکام بسیار پایین آن‌ها در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله می‌باشد. درحالی که کارشناسان و مهندسان صنعت ساختمان‌سازی درحال بررسی سقف‌های ساختمانی هستند که در عین سبک‌بودن از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند.

By |2019-04-10T08:17:45+00:00فوریه 22nd, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای مزایا و معایب سقف کاذب (بخش دوم) بسته هستند

About the Author: