آنچه لازم است درمورد مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی بدانید(بخش2)

//آنچه لازم است درمورد مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی بدانید(بخش2)

آنچه لازم است درمورد مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی بدانید(بخش2)

آنچه لازم است درمورد مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی بدانید (بخش دوم)

 

در مقاله پیشین به چندین سوال در زمینه سقف عرشه فولادی پاسخ دادیم، و در ادامه به مزیت‌ها ی این نوع سقف سایر ویژگی‌های این سقف ساختمانی و مراحل اجرای آن می‌پردازیم.

 

 

سایر ویژگی‌ها و مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی

 

 

همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی که موجب شده است استفاده از آن به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا کند، وزن بسیار کم آن است.

چراکه وزن با نیروی زلزله رابطه مستقیم دارد درصورت کم‌بودن وزن ساختمان، نیروی زمین‌لرزه وارده به آن نیز کاهش پیدا می‌کند.

اما علاوه‌بر این مزیت‌ها ، سقف عرشه فولادی دارای مزایای متعدد دیگری هم می‌باشد که یکی دیگر از مزایای آن، سرعت بالا در اجرا است.

از آن‌جایی که در اجرای این نوع سقف ساختمانی از عرشه فولادی استفاده می‌شود سرعت اجرای سقف نیز به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند درنهایت بر روی سرعت اجرای کل پروژه ساختمانی نیز تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت.

 

کاربرد ورق‌های گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل

 

البته لازم است اشاره کنیم که موار دیگری هم در ساخت و اجرای این نوع سقف ساختمانی وجود دارند که موجب کاهش مدت زمان اجرای آن می‌شوند؛برای مثال چیزی به نام عملیات قالب‌بندی در اجرای سقف عرشه فولادی وجود ندارد چراکه در اجرای این نوع سقف ساختمانی از ورق‌های گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل بدون میلگرد استفاده می‌شود.

از این‌رو هیچ‌ نیازی به انجام عملیات قالب‌بندی که وقت بسیار زیادی را از اجرا و اتمام پروژه ساختمانی هدر می‌کند نیست؛ درواقع ورق‌های گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل در اجرای این سقف ساختمانی به عنوان قالب مورد استفاده قرار می‌گیرند و جایگزینی برای اجرای عملیات قالب‌بندی هستند و همین عامل موجب افزایش سرعت اجرای سقف عرشه فولادی می‌شود؛ از طرفی سایر کارهای وقت‌گیر در اجرای این نوع سقف مانند عملیات کف‌سازی و پوکه‌ریزی انجام نمی‌شوند چراکه این سقف دارای بتن‌ریزی با سطح بسیار هموار و یکپارچه است از این‌رو نیازی به انجام کف‌سازی و پوکه‌ریزی نیست بنابراین عملیات ناز‌ک‌کاری به آسانی و با سرعت بالایی انجام می‌گیرد.

 

کاهش هزینه نهایی با اجرای سقف عرشه فولادی

 

همه این موارد موجب شده‌اند تا اجرای سقف عرشه فولادی در کمترین زمان ممکن امکان‌پذیر باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تمامی ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که در سقف عرشه فولادی وجود دارد موجب کاهش مدت زمان اجرای این سقف شده و مهم‌تر از همه اینکه موجب کاهش هزینه نهایی در اجرای یک پروژه ساختمانی می‌شوند.

By |2019-04-10T07:01:36+00:00فوریه 24th, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای آنچه لازم است درمورد مزیت‌ها ی سقف عرشه فولادی بدانید(بخش2) بسته هستند

About the Author: