مقاله

10 پروژه عظیم ساخت و ساز در دنیا

10 پروژه عظیم ساخت و ساز در دنیا
1/5 - (1 امتیاز)

10 پروژه عظیم ساخت و ساز در دنیا را بشناسید:

در دنیای مدرن امروز، در سرتاسر جهان، ساختمان و آسمان خراش های شگفت انگیزی پدید آمده است. بعضی از آن ها از قوانین متعارف عقلی سرپیچی نموده و قوانین گرانش را به چالش کشیده اند. این چالش به ویژه سبب به وجود آمدن رقابتی عجیب میان سرمایه داران شده است. به صورتی که قوانین فیزیک و ثبات سازه ای، نامتعارف تر و عجیب تر از پیش شده است. پیشگامان مواد و مصالح، مهندسی عمران، محوطه سازی و طراحی داخلی سطح کاملاً جدیدی از فضاهای آینده نگر و بی نظیر را برای زندگی، تفریح و محیط کار به وجود آورده اند. در این مطلب قصد داریم به معرفی 10 پروژه جالب و دیدنی بپردازیم. پس با ما همراه بمانید.

اول، برج جده در عربستان صعودی:

برج جده در عربستان صعودی

برج جده مجموعه ای از ساختمان های متعدد در هارمونی ساده بوده که ارتفاع آن 1007 متر است. این برج با 200 طبقه به عرش جهان مشهور است و تاکنون اجرای 26 طبقه آن کامل شده است. شاید برایتان جالب باشد که این برج اولین ساختمانی است که ارتفاع آن از مرز 1 کیلومتر گذشته.

دوم، برج مروارید در دبی:

برج مروارید در دبی

درباره ی برج مروارید دبی اشتباه نکنید! شاید این مجموعه به طور متوسط ارتفاع اکثر ساختمان های بلند این شهر را در اختیار نداشته باشد، اما جالب اینجاست که ترکیبی از 4 برج که 300 متر ارتفاع داشته و شامل عرصه هایی مثل رستوران، فضای اقامتی، ادارات، خرده فروشی و فضای سرگرمی و تفریح بوده که در نوع خود بسیار خارق العاده می باشد.

سوم، باغ آگوره در تایپه چین:

 

باغ آگورا ساختمانی 20 طبقه لوکس بوده که سازگار با محیط زیست است و هر طبقه این ساختمان حس باغی درخشان را به فرد منتقل می کند. این بنای خارق العاده به وسیله ی وینسنت کالبات طراحی گشته است.

چهارم، تفریگاه کوهستانی داوان در چانگشا چین:

فریگاه کوهستانی داوان در چانگشا چین

نظرتان درباره ی تفریگاهی مدرن که بر روی آبشار یک معدن قدیمی به ارتفاع 61 قرار گرفته چیست؟
مجموعه کوهستانی داوان میان دو صخره عظیم واقع گشته و شیب های داخلی آن عرصه هایی مثل پارک آبی، سطح اسکی، مرکز خرید، هتل یخی و رستوران های متعدد است.

پنجم، فرودگاه جدید در استانبول:

فرودگاه جدید در استانبول

استانبول جزو بزرگ ترین مراکز حمل و نقل هوایی بوده که سراسر اروپا، شمال آفریقا و  خاورمیانه را پوشش داده است. این فرودگاه، مسئولیت رسیدگی به 150 میلیون مسافر را بر عهده گرفته است. این فرودگاه در 22 مایلی استانبول و در کناره ی ساحل دریای سیاه واقع گشته است. 6 باند برای این فرودگاه در نظر گرفته شده و تاریخ اتمام آن 2028 است.

ششم، برج یک در دبی:

برج یک در دبی

بعد از تمام شدن ساخت این پروژه، برج 1 (One Tower)  711 متر ارتفاع داشته که بلند ترین ساختمان مسکونی می باشد که تا به حال اجرا شده است. این پروژه با 78 هزار خانه مسکونی، 885 آپارتمان و یک پیست اسکی سرپوشیده از جمله عظیم ترین پروژه های مسکونی دنیا شناخته شده است.

هفتم، شهر جنگلی در جاهور مالزی:

شهر جنگلی در جاهور مالزی

شهر جنگلی از جمله بزرگ ترین پروژه های احیای زمین در جهان می باشد. به دنبال ساخت 4 جزیره جدید، 1400 هکتار از زمین های میان خلیج مالزی و سنگاپور اصلاح گشته اند. این مجموعه بی نظیر 700 هزار مجتمع مسکونی را تا 20 سال آینده در خود جای خواهد داد. شهر جنگلی پتانسیل ایجاد 220 هزار شغل در رشته های امور فن آوری، امور مالی و بیوتکنولوژی را دارد.

هشتم، اکو آتلانتیک سیتی در لاگوس نیجریه:

اکو آتلانتیک سیتی در لاگوس نیجریه

شهر بیونک آتلانتیک توسعه ای پیشگام و مهم از اطلاح و احیا زمین است. این پروژه شامل 10 میلیون متر مربع از ساختمان های مسکونی و فضای کسب و کار در سواحل لاگوس است. در حقیقت منطقه فوق استانی کوچک به شمار رفته و نقطه عطفی در مقر مالی نیجریه است.

نهم، دهکده هزاره در تانگرانگ اندونزی:

دهکده هزاره در تانگرانگ اندونزی

روستای هزاره، شهرستانی هوشمند خارج از منطقه جاکارتا می باشد. منطقه فروش این روستای هوشمند به تنهایی برج های سه گانه ای را تشکیل می دهد به نام های برج 75 طبقه  Getawy، برج 75 طبقه Super و برج 100 طبقه. Iconic برج نمادین (Iconic) بلندترین برج اندونزی می شود.

دهم، پروژه جزیره خزر در آذربایجان:

پروژه جزیره خزر در آذربایجان

پروژه جزایر خزر سرمایه گذاری در مقیاس بسیا بزرگ از 41 جزیره مصنوعی بوده که در 25 کیلومتری باکو قرار گرفته است. این مجموعه بزرگ در 7 کیلومتری ساحل قرار دارد که دورترین مسافت به منظور ساخت جزیره مصنوعی به شمار می رود. برنامه ای عظیم تر به منظور افزایش این جزایر تا 2000 هکتار در برنامه مهندسان پروژه است.

کلام آخر:

در این متن ما به بررسی 10 پروژه عظیم ساخت و ساز در دنیا پرداختیم. امیدواریم این متن برای شما جذاب بوده باشد. شما عزیزان می توانید نظرات و پیشنهادات خود را درباره ی این بناها و یا حتی بناهای دیگر با ما در میان بگذارید تا علاوه بر ما، دیگر کاربران عزیز نیز از این نظرات استفاده کنند.