هرآنچه که لازم است درمورد سقف عرشه فولادی بدانید (بخش پنجم)

//هرآنچه که لازم است درمورد سقف عرشه فولادی بدانید (بخش پنجم)

هرآنچه که لازم است درمورد سقف عرشه فولادی بدانید (بخش پنجم)

اجزاء اصلی سقف عرشه فولادی را در مقاله پیشین به‌طور کامل مورد بررسی قرار دادیم در ادامه این مقاله نیز تمامی مزایا و ویژگی‌های بی‌نظیر این نوع سقف ساختمانی را بررسی خواهیم کرد.

سقف عرشه فولادی چه مزایایی دارد؟

همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره کردیم، سقف عرشه فولادی یکی از معدود سقف‌های ساختمانی می‌باشد که از سرعت اجرای بالایی برخوردار است. چراکه سقف ساختمان به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزایی که در ساختمان وجود دارد بیشترین زمان ممکن را برای نصب و اجرا به خود اختصاص می‌دهد و درنهایت در سرعت اجرا و پیاده‌سازی کل پروژه ساختمانی نیز تاثیرگذار خواهد بود. اما خوشبختانه سقف عرشه فولادی با حذف برخی از عملیات ساختمانی وقت‌گیر مانند: قالب‌گذاری و شمع‌بندی موجب شده است تا مدت زمان اجرا این سقف به‌طور چشم‌گیری افزایش یافته و درنهایت موجب شود تا مدت زمان اجرا کل پروژه ساختمانی نیز کاهش یابد. جالب است بدانید که مدت زمانی که برای اجرا و پیاده‌سازی سقف عرشه فولادی نیاز است تنها 1 روز می‌باشد از این‌رو می‌توان گفت که سقف عرشه فولادی موجب کاهش 50 درصدی مدت زمان اجرا و پیاده‌سازی سقف می‌شود. البته عوامل دیگری هم هستند که موجب سرعت‌بخشیدن به اجرای سقف عرشه فولادی می‌شوند که یکی از مهم‌ترین این عوامل شامل: بتن‌ریزی چند سقف به صورت هم‌زمان می‌باشد. به‌گونه‌ای که سقف عرشه فولادی این امکان را برای کارگران ساختمانی فراهم می‌کند تا بتوانند در یک ساختمان چند طبقه عملیات بتن‌ریزی سقف تمامی طبقات را به‌طور هم‌زمان انجام دهند که همین عامل نیز موجب افزایش چشم‌گیر مدت زمان اجرای این سقف ساختمانی می‌شود. درصورتی که در ساختمان‌سازی سنتی عملیات بتن‌ریزی هر سقف به صورت جداگانه‌ای انجام می‌شد به‌گونه‌ای که کارگران ساختمانی پس از اینکه بتن‌ریزی سقف یکی از طبقات را به اتمام می‌رساندند، بتن‌ریزی سقف بعدی را آغاز می‌کردند و همین امر موجب هدررفتن زمان بسیاری در اجرا و پیاده‌سازی پروژه ساختمانی می‌شد.

سقف عرشه فولادی حدود 25 درصد از بار مرده سقف را کاهش می‌دهد، حدود 30 درصد در مصرف فولاد سازه فلزی صرفه‌جویی می‌کند، حدود 40 تا 70 درصد مصرف میلگرد را کاهش می‌دهد و همچنین موجب کاهش مصرف بتن تا 10 الی 15 درصد می‌شود. از این‌رو می‌توان گفت که سقف عرشه فولادی یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین سقف‌های ساختمانی است که می‌توان با استفاده از آن هزینه‌های اجرای سقف را به صورت چشم‌گیری کاهش داد و درنهایت هزینه‌های نهایی اجرای پروژه ساختمانی را نیز کاهش داد.

 

 

 

By |2019-03-09T20:08:41+00:00فوریه 26th, 2019|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای هرآنچه که لازم است درمورد سقف عرشه فولادی بدانید (بخش پنجم) بسته هستند

About the Author: